Threads’e Yeni Güncellemeler Geldi!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Sosyal medya platformu Threads’ten bir güncelleme daha geldi.

Threads, Ağustos ayında web için kullanıma sunulduğunda birkaç özelliği eksikti. Bunlardan biri, X’te retweet’e eşdeğer olan başkalarının gönderilerinden alıntı yapabilme özelliğiydi. Instagram şefi Adam Mosseri, Meta’nın masaüstünde gönderilerden alıntı yapma özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Tek yapmanız gereken bir gönderinin altındaki tanıdık repost simgesine tıklamak ve ardından “Alıntı” seçeneğini seçmek. Bunu yaparak, kendi yorumlarınızı eklerken başka birinin gönderisi yeniden paylaşabilirsiniz.

Buna ek olarak Mosseri, kullanıcıların artık 24 saat boyunca bildirimleri açarak mobil cihazlarda belirli bir ileti dizisine verilen yanıtları takip edebileceklerini duyurdu. Bunun için tek yapmaları gereken, bir gönderinin sağ üst köşesindeki zil simgesine dokunmak.

Meta, X kullanıcılarının ücretsiz üyeler için hizmeti kısıtlama girişimleriyle hayal kırıklığına uğradığı bir dönemde, Threads’i başından beri bir dizi eksik özellikle piyasaya sürdü. Ancak Meta, bu ayın başlarında, hizmetin yayına girmesinden iki ay sonra, anahtar kelime arama ve içerik bulma özelliğini ekledi. Yine de bu son güncelleme, Meta’nın kullanıcıların taleplerini karşılamak için çaba sarf ettiğini gösteriyor. Sosyal ağdaki ilgilerini kaybeden kullanıcıları geri çekmek istiyorsa, bu adımları atmaya devam etmesi gerekecek.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon