Apple, AirPods Pro Modelleri Artık USB-C Şarj Kutusu ile Birlikte Geliyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Apple, iPhone 15 serisinin tamamında bağlantı noktası için Lighting’den USB-C’ye geçiyor, ancak şirket bununla kalmıyor. Bugünkü Apple etkinliği sırasında şirket, geçen yıl piyasaya sürülen ikinci nesil AirPods Pro’daki kablolu şarj girişini de değiştireceğini duyurdu. AirPods Pro kılıfını bir iPhone 15’ten şarj etmek için de USB-C kablosu kullanabilirsiniz. USB-C kılıflı en yeni AirPods Pro için şimdiden 249$ karşılığında ön sipariş verebilirsiniz ve 22 Eylül’de satışa sunulacak.

Şarj portunun değiştirilmesinin yanı sıra Apple, hem kılıf hem de kulaklıklar için toz koruması da ekledi. Geçmişte her ikisi de suya dayanıklılık için IPX4 iken, şimdi her ikisi de IP54 olarak derecelendirildi. Apple ayrıca USB-C kılıfın Vision Pro ile eşleştirildiğinde düşük gecikmeli kayıpsız ses için kullanılabileceğini de açıkladı. H2 çipi sayesinde, şirketin kulaklığı önümüzdeki yıl piyasaya çıktığında 20 bit 48 kHz ses bekleniyor.

İkinci nesil AirPods Pro, daha iyi ses kalitesi ve aktif gürültü engelleme (ANC) performansı ile şirketin ilk versiyonuna göre büyük bir gelişme. Apple’ın kulaklıkları, test ettiğimiz kulaklıklar arasında en doğal ses veren şeffaflık moduna sahip ve bu da hem görüntülü hem de sesli aramalar için büyük bir destek. Kendinizi o kadar iyi duyabiliyorsunuz ki bağırmanıza bile gerek kalmıyor ve zaman zaman sanki kulaklığı takmıyormuşsunuz gibi geliyor. Siri’ye eller serbest erişim, iCloud bağlantılı aygıtlar arasında sorunsuz geçiş ve ek ses kontrolü gibi kolaylıklar da kullanışlı.

Apple ayrıca iOS 17 ile birlikte en yeni AirPods Pro’ya üç yeni özellik eklemeye hazırlanıyor. Adaptive Audio, ANC ve şeffaflık modunu ortamınıza göre ayarlayacak. Bu araç, siz bir noktadan diğerine geçerken ve ortamdaki dikkat dağıtıcı unsurlarla karşılaştığınızda ikisini “dinamik olarak harmanlıyor”. Apple’a göre Kişiselleştirilmiş Ses Düzeyi, zaman içindeki etkinliğinize bağlı olarak istediğiniz dinleme düzeyini tahmin etmek için makine öğrenimini kullanıyor. Son olarak, Konuşma Farkındalığı ses seviyesini düşürürken aynı zamanda seslere odaklanıyor ve arka plan gürültüsünü azaltıyor. Konuşmaya başladığınızda tetiklenir, bu nedenle kullanmak için bir düğmeye basmanız gerekmez.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon