WhatsApp, Reklam İddialarına Cevap Verdi!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Meta Cuma günü, sosyal devin popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a reklam getirmeyi araştırdığını iddia eden bir medya raporuna itiraz etti.

Financial Times, Meta’daki bazı ekiplerin WhatsApp ana ekranında kişilerle yapılan konuşmaların listelerinde reklam gösterilip gösterilmeyeceğini değerlendirdiğini bildirdi. WhatsApp yaptığı açıklamada, bu konuda ne test yaptığını ne de üzerinde çalıştığını ve bu konuda herhangi bir planı olmadığını söyledi.

Analistler, iletişim platformunun dünya çapında her gün 2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan hizmetten para kazanmanın yollarını araştırırken Meta’nın eninde sonunda WhatsApp’a reklam getireceğini uzun zamandır tahmin ediyor. Meta’nın nispeten daha ucuza satın aldığı Instagram, para kazanma konusunda daha derin adımlar atmıştı.

Ancak WhatsApp patronu Will Cathcart, Financial Times’ın haberini X’te cevapladı. Paylaşımı alıntılayan Cathcart, ”Bu hikaye yanlış. Bunu biz yapmıyoruz” dedi.

Ancak Meta şimdiye kadar WhatsApp uygulamasında reklam gösterme fikrine direndi, bunun yerine belirli hizmetler için ödeme yapmalarını gerektiren kurumsala yönelik bir hizmet olan WhatsApp Business aracılığıyla para kazanmaya bel bağladı diyebiliriz. WhatsApp Business aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon