Cyberpunk 2077’nin Ücretsiz 2.0 Güncellemesi 21 Eylül’de Geliyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 için Phantom Liberty genişleme paketi öncesinde, büyük değişiklikler getirecek bir güncelleme duyurdu. Geliştirici, 2.0 güncellemesinin 21 Eylül’den itibaren sunulacağını ve mevcut oyunculara ücretsiz olarak sunulacağını açıkladı. Bu güncelleme, oyunu daha önce görülmemiş yeni yetenek ağaçları ve avantajlarla zenginleştirecek. Aynı zamanda oyunun polis sistemi de, geliştiricinin “açık ve net kurallar” olarak tanımladığı bir şekilde yeniden tasarlandı.

Oyundaki suç eylemleri artık daha fazla cezalandırılıyor, polisler suçluların peşine düşüyor ve siberpsikozdan etkilenen kişilere karşı daha adaletli bir yaklaşım benimseniyor. Oyunun arayüzü artık oyunculara, polislerin peşlerine düşme olasılığını gösteren bir Isı sistemi sunuyor. Maksimum Isı seviyesine (5 yıldız) ulaşan oyuncular, Max Tac mini-boss deneyimiyle karşılaşacaklar. Kaçmaya karar verirlerse, zorlu araba kovalamacaları ve yol engelleriyle karşılaşacaklar. Polislerin onları yakalaması durumunda, rüşvet veya barışçıl bir teslim olma seçeneği olmayacak. Ancak oyuncular polislerden kaçmayı başarırlarsa, NPC’ler olay yerinden ayrıldığında artık takip edilmediklerini fark edecekler.

Güncelleme 2.0 ayrıca oyunculara düşmanları araçlarından vurmak için yeni yöntemler sunuyor. Artık silahlarını motosikletlerinin arkasından veya arabalarının ön camından ve yan pencerelerinden ateşleyebilirler. Ayrıca bazı göçebe arabaları için yeni monte edilmiş silahları da kullanabilecekler. Ayrıca, netrunner’lar düşmanların arabalarını hackleyip ele geçirebilecek ve patlatabilecekler. Tüm bu özelliklere ek olarak, güncelleme kullanıcı arayüzü ve deneyiminde iyileştirmeler, yeni ganimetler, işçilik değişiklikleri ve yeni radyo istasyonları sunuyor.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ise oyuna yeni bir hikaye, Idris Elba tarafından modellediği karakter ve yeni görevler ekliyor. Oyun 26 Eylül’de piyasaya sürülecek ve oyuncular için 30$ fiyatla sunulacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon