iPhone 15, Isınma Problemleriyle Gündemde! Apple Durumu Kabul Etmiyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Apple’ın iPhone 15 Pro Max modeli, genel olarak yapılan iyileştirmelerle bu yıl en çok satan model oldu. iPhone 15 Pro modelleri, TSMC’nin 3nm N3B sürecine dayanan ve daha az güç tüketirken gelişmiş hesaplama ve grafik performansı sunan yeni bir A17 Pro çip ile donatıldı. Bununla birlikte, kullanıcılar iPhone 15 Pro’da aşırı ısınma sorunlarından şikayet ediyor.

iPhone 15 Pri aşırı ısınma sorunlarıyla karşılaşmaya devam ediyor ve Apple henüz hikayenin kendi tarafını paylaşmadı

iPhone 15 Pro modelleri, getirdiği yeni özelliklerin sayısı düşünüldüğünde ne kadar iyi olsa da, aşırı ısınma sorunu sürekli manşetlere çıkıyor. Wall Street Journal’a göre, “iPhone’un tasarımına aşina olan kişiler” iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorunlarının hatalı bir tasarımın sonucu olabileceğini belirtti.

Apple, Amerika Birleşik Devletleri’nde fiziksel SIM kart seçeneğine sahip bir iPhone 15 modeli satmıyor; cihazın global versiyonunda ise fiziksel SIM artı eSIM ya da çift fiziksel SIM kart yuvası bulunuyor. Bu da Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan cihazların SIM kart yuvasının yokluğundan kaynaklanan boşluğu doldurmak için farklı bir mantık kartına sahip olduğu anlamına geliyor.

Apple, Amerika Birleşik Devletleri dışında fiziksel bir SIM kart tepsisini sığdırmak için iPhone 15 Pro’da zaten sıkışık olan iç kısımda termal bir tehdit oluşturabilecek bir alan yaratmak zorunda kaldı. Bu haftanın başlarında endüstri analisti Ming-Chi Kuo, yeni titanyumun da iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in aşırı ısınma sorunuyla bir ilgisi olduğunu, çünkü yeni kaplamanın ısıyı verimli bir şekilde dağıtmak için daha az kütleye sahip olduğunu belirtti. Bir cihazda, cihaz kurulduktan sonra aşırı ısınma sorunu yaşandı.

Cleveland’dan 23 yaşındaki Thomas Galvin, iPhone 15 Pro Max’inin “aşırı ısındığını” ve iade etmeyi düşündüğünü söylüyor. Apple müşteri hizmetleri kendisine ısının yeni telefonun kurulumundan kaynaklandığını söylemiş, ancak birkaç gün sonrasında bile “iPhone 13 Pro Max’ten çok daha kötü” olduğunu söyledi. Apple konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayı reddetti, ancak Bloomberg, Apple teknisyenlerinin iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorunlarıyla ilgili çok sayıda şikayet duyduğunu bildirdi.

Bu noktada Apple, bu sorun yazılımla alakalıysa yazılım güncellemesiyle problemi çözebilir. Ancak, bu bir donanım sorunuysa, şirketin bunu düzeltmesi oldukça zor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon