Iron Man Oyunu Squirrel Girl Yazarı Ryan North Tarafından Yazılacak

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

EA Motive’in Iron Man oyunu yazarlarından birini buldu. Bu haftanın başlarında Kanadalı çizgi roman yazarı Ryan North Twitter’da (X) yaklaşan oyunun yazar ekibine katıldığını duyurdu. Ayrıca hayranlarına oyunun ne kadar muhteşem olacağına hazır olmadıklarını söyledi.

Ryan North esas olarak webcomic Dinosaur Comics’in yaratıcısı olarak biliniyor, ancak Marvel için iki seri ve toplam 58 sayı süren The Unbeatable Squirrel Girl başta olmak üzere bir dizi projede de çalıştı.

Bir dizi söylentinin ardından Eylül 2022’de duyurulan Iron Man aksiyon/macera oyunu geçtiğimiz Cuma günü bir güncelleme aldı. EA Motive Genel Müdürü Patrick Klaus, projenin hâlâ ön yapım aşamasında olduğunu söyleyerek hayranların oyuna üç ya da dört yıldan önce kavuşma umutlarını suya düşürdü. Öte yandan, birkaç ilginç bilgi de verdi.

Iron Man Oyunu Squirrel Girl Yazarı Ryan North Tarafından Yazılacak

Bunlardan ilki Iron Man’in Epic’in Unreal Engine 5 teknolojisi ile geliştiriliyor olması. EA Motive’in önceki oyunlarında (Star Wars: Battlefront II’nin tek kişilik oyunu, Star Wars: Squadrons ve Dead Space’in yeniden yapımı) hep Frostbite kullandığı düşünüldüğünde bu biraz şaşırtıcı oldu.

Diğer bir haber ise, tıpkı Dead Space’in yeniden yapımında olduğu gibi, Motive’in Iron Man ve Marvel hayranlarından oluşan bir Topluluk Konseyi kurmuş olması. Stüdyo erkenden değerli geri bildirimler almayı umuyor.

Oyun hakkında başka bir şey bilmiyoruz, ancak iş listeleri açık dünya olabileceğini ve aksiyon ve rol yapma oyunu (RPG) unsurları içerebileceğini gösteriyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon