WhatsApp’a HD Video Özelliği Geldi

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp, HD fotoğraflar için destek eklediğini duyurarak mesajlaşma uygulaması kullanıcılarına arkadaşları ve aileleriyle paylaşmak istedikleri telefonların yüksek çözünürlüğünü koruma seçeneği sundu. O sırada şirket HD video desteğinin de yakında geleceğini söylemişti. Şirket bugün TechCrunch’a yaptığı açıklamada HD video desteğinin hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulmaya başlandığını açıkladı.

HD fotoğraflar özelliğine benzer şekilde, HD videolar özelliği de müşterilere WhatsApp üzerinden yüksek çözünürlüklü videolar paylaşma seçeneği sunuyor. Daha önce, yüksek çözünürlüklü videolar, uygulamanın önceki çözünürlük sınırına göre 480p’ye sıkıştırılıyordu. Artık kullanıcılar videolarını HD olarak, 720p’ye kadar göndermeyi tercih edebilecekler.

HD Video özelliği HD fotoğraf paylaşımı ile aynı

Paylaşmak istediğiniz video veya videoları seçtikten sonra, ekranın üst kısmındaki yeni HD düğmesine dokunmanız yeterli. Standart Kalitede mi yoksa HD Kalitede mi paylaşmak istediğinizi onaylayabileceğiniz bir iletişim kutusu belirecek ve ilgili dosya boyutlarını gösterecek. Ardından videoyu her zamanki gibi paylaşmak için gönder düğmesine basın.

Bu özellik şu anda kullanıma sunuldu, bazı kullanıcılara güncelleme gelmemiş olsa da yavaş yavaş tüm kullanıcılara ulaşacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon