2025’in Yıldızı: BMW Vision Neue Klasse Tanıtıldı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

En yeni konsept tasarım ilk kez IAA Mobility 2023 Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor.

BMW, yeni konsept tasarımı Vision Neue Klasse’yi tanıtarak elektrikli araç serisini genişletmeye devam ediyor. Bu model, geçen yılın i Vision Circular konsepti ve bu yılın i Vision Dee konsepti temel alınarak geliştirildi. BMW, Vision Neue Klasse’nin yüzde 30 daha fazla menzil ve hızlı şarj özelliğine sahip olacağını, ayrıca yüzde 25 daha verimli olacağını iddia ediyor.

Şirket, bu yeni elektrikli aracının önceki modellerinden kesin bir fark yaratmasını istiyor. BMW AG’nin Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Frank Weber, “BMW’nin sadece bir sonraki adımını atmıyoruz; tamamen yeni bir sayfa açıyoruz” dedi. BMW, yeni tasarımının o kadar ileri seviyede olduğunu söylüyor ki, insanlar ilk bakışta bu aracın BMW’nin diğer modellerinden farklı olduğunu düşünebilirler.

2025'in Yıldızı: BMW Vision Neue Klasse Tanıtıldı

BMW Vision Neue Klasse’nin en ilginç özelliklerinden biri, içindeki canlı sarı salon tarzı koltukları barındırması. Bununla birlikte, krom ve derinin kullanılmaması, teorik olarak üretimi daha çevre dostu hale getirmeli. İç mekanda ayrıca yeni nesil iDrive ve BMW Panoramic Vision gibi özellikler bulunuyor. Sonuncusu, ön camın alt kısmında navigasyon, hız ve müzik gibi bilgileri görüntülüyor.

Görünüşe göre otomobil üreticisi, bu konsept araca baktığınızda sizi sadece mutlu hissettirmek istiyor ve bu nedenle dış rengi “Neşeli Parlak” olarak adlandırıyor. Şirket, bu rengin BMW Vision Neue Klasse’nin samimi ve geleceğe dönük karakterini yansıttığını belirtiyor. Ancak, bu renk adı bazılarına mevsimsel duygusal bozukluk (SAD) lambasını hatırlatabilir. Her iki şekilde de, BMW Vision Neue Klasse, ilk olarak Münih’teki 2023 Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak, ancak piyasaya sürülmesi 2025 yılını bulacak gibi görünüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon