Elektirikli Lüks Suv HONGQI E-HS9 Modelinin Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

Büşra Koça
A+A-
Reset

Bünyesinde Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’yi bulunduran D ve D Motorlu Araçlar A.Ş., Türkiye pazarına Çin’in köklü otomobil üreticisi Faw Group’un lüks markası HONGQI’nin elektrikli E-HS9 modelini sunmanın gururunu yaşıyor. Swissotel Bosphorus’da gerçekleşen lansman, yaklaşık 300 özel davetlinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.

Elektirikli Lüks Suv HONGQI E-HS9 Modelinin Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

Geceye, Türk sporunun önde gelen isimleri de katıldı. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve Başakşehir’in başarılı futbolcusu Deniz Türüç, lansmana renk kattı. Ayrıca, Çin Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian ve heyeti de bu özel geceye katıldı.

Elektirikli Lüks Suv HONGQI E-HS9 Modelinin Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, katılımcılara hitap ederek, “Bugün burada gerçekten özel bir anı paylaşmak için toplandık. Çin’in köklü otomobil üreticisi Faw Group’un lüks markası HONGQI’yi Türkiye’ye getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çin Devlet Başkanı’nın resmi aracı olan HONGQI markasının elektrikli E-HS9 modeli ile Türkiye’deki kullanıcılara benzersiz bir lüks deneyimi yaşatacak olmanın heyecanını sizlerle paylaşıyor olmaktan da son derece mutluyuz. Böyle özel bir gecede bir arada olduğumuz için katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Elektirikli Lüks Suv HONGQI E-HS9 Modelinin Türkiye Lansmanı Gerçekleşti

Çin Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian ise HONGQI’nin Türkiye lansmanında yaptığı konuşmasında, “HONGQI Çin’de herkes tarafından bilinen tanınmış bir markadır. 1958’den beri yıllar boyunca Çin Devlet Başkanları kullandığı gibi diplomatik protokol aracı olarak da birçok önemli diplomatik etkinlikte yer aldı. HONGQI otomobilleri, Çin’de güvenlik ve konforlarıyla tanınır ve inanıyorum ki Türkiye’de de lansmandan sonra Türk dostlarımıza mükemmel bir sürüş deneyimi sunacak” ifadelerini kullandı.

Wu Jian, iki ülke markaları arasındaki iş birliklerinin önemine de değinerek, “HONGQI gibi üstün Çin otomobil markalarının, Türk otomobil markalarıyla işbirliğini güçlendirmesini, ürün teknik seviyesini sürekli olarak iyileştirmesini ve Türk otomotiv endüstrisi için daha fazla fırsat yaratmasını umuyoruz. Böylece, Türk ve hatta dünya çapındaki tüketicilere daha fazla seçenek sunabiliriz. Çin Başkonsolosluğu, her zaman Çin-Türkiye dostane işbirliğine çeşitli alanlarda destek ve yardım sağlayacaktır. Son olarak, HONGQI otomobilinin Türkiye’deki lansmanının büyük bir başarı getirmesini diliyorum” diyerek davetlileri selamladı.

HONGQI E-HS9 Segmentinde En Büyük Elektrikli Model   

Çin’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAW Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için lüks segmentde üretilen HONGQI bir SUV modelin sahip olabileceği en lüks iç ve dış tasarımlardan birine sahip. HONGQI E-HS9 1.731 mm yüksekliği ve 2.010 mm genişliği ile segmentinde en büyük elektrikli otomobil olma özelliğini de taşıyor. 

480 Km Menzile Sahip

HONGQI E-HS9 245 kW’lik 551 HP’lik elektrikli motoru, 751 Nm maksimum torkuyla 0-100 km/h hızlanması 4,8 saniyelik en dinamik versiyonu ve 99 kWh’lık bataryasıyla yaklaşık 480 km menzile sahip. HONGQI E-HS9 sürüş kolaylığı, konforu ve ileri teknoloji özellikleri ile SUV segmentinde oyunun kurallarını değiştirecek özellikleri de ortaya koyuyor. Yüksek kalite, son teknoloji özelliklerle donatılmış olan HONGQI sürüş kontrolü ve güvenliği en yüksek seviyede sağlarken, lüks ve konforu ön planda tutmayı da başaran bir elektrikli model olarak karşımıza çıkıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon