Huawei İşletim Sistemli Otomobil ‘AVATR 11’ Tanıtıldı!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Teknoloji devi Huawei’nin yeni otomobili ADS 2.0 destekli AVATR 11 nihayet satışa sunuluyor. İkisi tek elektrik motorlu ve ikisi AWD versiyonlu olmak üzere dört model mevcut. İki batarya seçeneği de mevcut ve en ucuz model 38.350€ başlarken, en büyük bataryaya sahip en üst düzey AWD modeli 49.900€ gibi çok cazip bir fiyata sahip.

Huawei İşletim Sistemli Otomobil 'AVATR 11' Tanıtıldı!

GOD (Genel Engel Algılama) ağıyla birlikte gelen araç, rakipsiz tanıma yetenekleri vaat ediyor. Artık sadece standart engelleri gördüğünde durmakla kalmıyor; yolun ortasında devrilmiş bir ağaç veya yan yatmış bir araç (bunun nasıl olduğunu sormayın) gibi ilginç durumları bile algılayabiliyor.

Teknolojiye çok fazla güvenmekten biraz tedirgin olan biriyseniz bunu takdir edeceksiniz: Gün ışığında yapılan testlerde AVATR 11, koniler ve ‘karton su atları’ gibi engelleri tespit edebilen tek model oldu.

Huawei İşletim Sistemli Otomobil 'AVATR 11' Tanıtıldı!

Huawei’ye göre ortalama manuel kullanım mesafesi 100 km’den 200 km’ye sıçradı. Bu, şehirlerarası yolculuk için yeterli. Ve eğer gişeler sizin baş düşmanınızsa, işte size iyi haber AVATR yüksek hızlı bir NCA işlevine öncülük ediyor.

Sürüş destek sistemlerinin ortalama 200 km kullanıldığını açıklayan Huawei, sürücülerin müdahalesine ihtiyaç olmadan şehir değiştirebileceğinin altını çizdi. HarmonyOS bilgi-eğlence sistemi, kullanıcılara karaoke ve film izleme gibi seçenekler sunuyor.

Huawei İşletim Sistemli Otomobil 'AVATR 11' Tanıtıldı!

AVATR 11 HarmonyOS sürümü, Huawei’nin DriveONE yüksek voltajlı elektrikli sistemini sergiliyor. Tek motorlu versiyon 230 kW’lık makul bir çıkış ve 370 Nm’lik tepe torku sunarak sıfırdan 100 km/s hıza 6,6 saniyede ulaşıyor. Gücün çekimine karşı koyamayanlar için çift motorlu versiyon eğlenceyi 425 kW ve 650 Nm’ye çıkararak sprint süresini dudak uçuklatan 3,9 saniyeye indiriyor (daha küçük, daha hafif batarya paketi ile). Her iki versiyonda da batarya boyutu seçeneği mevcut olup, en büyük ünite her zaman iyimser olan CLTC standartlarına göre 730 km’ye kadar sürüş keyfi sunuyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon