Logitech, Yapay Zeka Destekli Zone Wireless 2’yi Tanıttı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Logitech, Zone Wireless 2 adını taşıyan birinci sınıf iş kulaklığını tanıtarak, benzersiz iki yönlü gürültü engelleme özellikleri sunan yapay zeka teknolojisini kullanarak iş profesyonellerine üstün bir çağrı deneyimi sunuyor. Bu yeni kulaklık, yapay zeka destekli uzak gürültü bastırma, gürültü önleyici mikrofonlar, hibrit Aktif Gürültü Engelleme (ANC) ve kişiselleştirilmiş stereo ses gibi özelliklerle işbirliği ve üretkenlik konularında iş profesyonellerine yardımcı oluyor.

Günümüzde, hibrit çalışma ortamlarında çalışanlar çeşitli alanlarda çalışıyorlar ve gürültü ile düşük ses kalitesi, işbirliği ve verimliliği olumsuz etkileyebiliyor. Yakın zamanda gerçekleştirilen bir araştırma, evden çalışan kullanıcıların %85’inin, arka plan gürültüsü veya düşük ses kalitesi gibi ses sorunlarıyla başa çıkmak zorunda kaldığını gösterdi. Ancak aynı araştırma, bu hibrit iş gücünün uygun araçlarla donatılmadığını da ortaya koydu.

Logitech Operasyon Direktörü Prakash Arunkundrum, “Zone Wireless 2, yüksek teknolojiye ihtiyaç duyan yetenekli profesyoneller için Logitech’in en üst düzey kulaklığıdır,” dedi ve “Zone Wireless 2’yi daha düşük karbon ayak iziyle ödünsüz performans için ürettik” diye ekledi.

Özellikle, bu kulaklık, kullanıcının aramanın diğer tarafındaki sesi net bir şekilde duyabilmesini sağlayan Gelişmiş Çağrı Netliği özelliğine sahiptir. Bu özellik, diğer kişi gürültü önleyici bir kulaklık kullanmıyorsa bile, ortam gürültüsünü bastırmaya olanak tanır. Ayrıca, gelişmiş hüzmeleme teknolojisi sayesinde kullanıcının sesini yakalayarak dikkat dağıtıcı sesleri ve yakın konuşmaları bastıran üstün gürültü önleyici mikrofonlar bulunmaktadır.

Hibrit aktif gürültü engelleme (ANC) özelliği, kullanıcıların çalışma alanlarındaki ortam gürültüsünü etkili bir şekilde engelleyerek klavye tıklamaları, yakındaki konuşmalar ve HVAC sesleri gibi ses kaynaklarını bastırır. Aynı zamanda kullanıcılara çevrelerini fark etmelerine yardımcı olan bir şeffaflık modu sunar. Kulaklık, kişisel dinleme alışkanlıklarınıza uygun olarak özelleştirebileceğiniz Kişisel EQ özelliği ile de gelir.

Zone Wireless 2, çoklu cihaz bağlantısı ve akıllı numaralandırma özellikleri sunar, böylece profesyoneller farklı senaryolar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirler. Bu özellikler sayesinde, bilgisayardan uzaklaştığınızda veya kulaklığınızı çıkardığınızda bağlantıyı kaybetme sorunu ortadan kalkar.

Kulaklık aynı zamanda uzun pil ömrü sunar, pil ömrü kullanılan ANC ayarlarına bağlı olarak değişebilir ve beş dakikalık hızlı bir şarj bir saatlik konuşma süresi sağlar.

Zone Wireless 2, Grafit, Kirli Beyaz ve Gül renk seçenekleri ile kişiselleştirilebilir bir tasarıma sahiptir. Profesyoneller, stil ve konforun tadını çıkarabilirler ve kulaklığın akıllı dokunmatik kontrollerini kullanarak medya ve ses seviyelerini kolayca ayarlayabilirler.

BT yöneticileri, Zone Wireless 2’yi açık ofislerde, Zoom, Google Meet, Google Voice ve Microsoft Teams gibi platformlarla sorunsuz bir şekilde entegre edebilirler. Ayrıca, Logitech’in cihaz yönetim platformu olan Sync ile entegrasyon sayesinde, cihazları uzaktan yönetmek daha güvenli ve kolay hale gelir.

Bu kulaklık ayrıca sürdürülebilirlik açısından da tasarlanmıştır. Değiştirilebilir kulaklık pedleri ve pil ile kullanıcılar cihazlarının ömrünü uzatabilirler. Ayrıca, plastik parçalar geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir ve alüminyum parçalar yenilenebilir enerji ile üretilmiştir. Ambalaj ise sertifikalı ormanlardan kaynaklanmaktadır.

Logitech, karbon etkisini azaltmak için karbon dengeleme ve uzaklaştırma projelerine yatırım yapmaktadır ve bu kulaklık da karbon nötr sertifikasına sahiptir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon